Şifon Tesettür Abiye Modelleri | Tesettur Foni
Resim Bulunamadı

Şifon Tesettür Abiye Modelleri

14 Ocak 2022
904 views
 • Sponsor Bağlantı
  Şifon Tesettür Abiye Modelleri

  Abiye, tesettürlü kadınlar için bulması zor bir giyim ürünüdür. Tesettür abiye çeşitleri az olduğu gibi pahalı da olmaktadır. Tesettürlü kadınlar için tasarlanan abiyeler içerisinde en yeni modeller şifon tesettür abiye modelleridir.

  Şifon abiyeler, geniş yapısı ve parlak görüntüsü ile son zamanlarda oldukça fazla tercih edilmektedir. Pek çok modeli bulunan şifon elbiseler nişanlarda, düğünlerde, mezuniyetlerde daha pek çok yerde kullanılabilmektedir. Şık görüntüsünün yanında şifon elbiseler çok rahattır. Şifon rahatsız eden bir kumaş olarak görülse de belirli pamuklu kumaşlar üzerine işlenip tasarımlar bu şekilde yapıldığında bir sorun olmamaktadır. Şifon Tesettür abiye modelleri pek çok tesettür giyim markasında üretilmekte ve satılmaktadır bununla beraber pek çok modeli bulunmaktadır.

  Payetli Şifon Abiyeler

  Payetler abiyelerde oldukça fazla kullanılmaktadır. Şifon tesettür abiye modelleri içerisinde de belirli yaka tarzlarında payet ve pul kullanılmaktadır. Şifon ince bir kumaş olduğu için genellikle tesettür abiyelerde birkaç kat kullanılmaktadır. Tek kat kullanılan abiyelerde içeride payetlerden oluşan bir alt oluşturulmaktadır. Bu şekilde payet görünümü güzelleştirildiği gibi tenin gözükmesi de önlenmektedir.

  Kemerli Şifon Abiyeler

  Şifon abiyeler, kumaşın kayganlığından dolayı genellikle kemere ihtiyaç duymaktadır. Bu yüzden elbiselerin neredeyse tamamında elbisenin renginde ya da gümüş ve altın gibi renklerde kumaş kemerler ya da deri kemerler bulunmaktadır. Şifon tesettür abiyeler geniş yapıda üretilmesinin yanında kabarık şekil alamamaktadır. Elbise kabartılmaya çalışılsa da tamamen kabarık prenses adı verilen model, şifon ile tasarlanamadığı için elbiselerin şekil alması adına kemere ihtiyaç duyulmaktadır.

  Dantelli Şifon Abiyeler

  Danteller de yine abiye modellerinde yıllardır sık kullanılan bir kumaş ve dokudur. Şifon elbiselerde de dantel detaylara rastlamak mümkündür. Kemer kısmında, yakada, manşetlerde ve daha pek çok kısmında dantel kullanılabilmektedir. Dantel elbiseye şık ve ağır bir hava kattığı için bu abiyeler genellikle ileri yaştaki tesettürlü kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

  Taş Detaylı Şifon Abiyeler

  Şifon kumaş görüntüsü ile boncuk ve taşa oldukça uygundur. Sade abiyelerdense abartılı abiyeleri tercih eden kişiler için taşlı şifon abiyeler oldukça uygundur. İncili, gümüş taşlı, altın detaylı gibi pek çok çeşidi de bulunmaktadır. Taş detayları, elbisenin üst kısmında yer alabildiği gibi bazı modellerde etek kısmında dahi olabilmektedir.

  Drapeli Şifon Abiyeler

  Drape modeli genellikle yazlık elbiselerde kullanılan bir tasarımdır. Ancak son zamanlarda abiye elbiselerde de drapelere rastlamak mümkündür. Drape kıyafete genç ve sade bir hava katmasının yanı sıra oldukça rahattır. Bu modellerde genellikle kemer de kullanılmamaktadır. Abiye giyecek genç yaştaki tesettürlü kadınlar için ya da tesettürlü genç kızlar için en uygun şifon tesettür abiye modellerinden birisi olan drapeli abiyeler aynı zamanda diğer şifon abiyelere göre uygun fiyatlıdırlar.

  Balon Kollu Şifon Abiyeler

  Balon kollara özellikle şifon abiye modellerinde sıkça rastlanmaktır. Yapısı nedeni ile balon kol ve balon omuz şeklini almaya oldukça uygun olan şifon kumaşı abiyelerde genellikle bu formda kullanılmaktadır. Abiyeyi modernleştiren bu detay ile kullanan kişi genç gözükebilmektedir.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Moda Selvim Elbise
  Moda Selvim Elbise
  Pınar Şems Tesettür Abiye Modelleri
  Pınar Şems Tesettür Abiye Modelleri
  Spor Tesettür Tunik Modelleri ve Fiyatları
  Spor Tesettür Tunik Modelleri ve Fiyatları
  Tesettür Uzun Şişme Mont Modelleri
  Tesettür Uzun Şişme Mont Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.