Spor Salonu İçin Tesettür Eşofmanları

Spor Salonu İcin Esofman Modelleri

Spor seven Müslüman bayanlarımızın en büyük sıkıntılarından biri de spor salonuna giderken nasıl giyinmek gerektiği konusudur. Çünkü bilindiği üzere spor yaparken rahat kıyafetler giyilmelidir ki sporu yapmak kolay olsun. Bunun için aslında birçok tesettür giyim markaları spor salonu için tesettür eşofmanları üretiyor. Tabi önemli olan nasıl şekilde kombine etmek ve bu süreçte alışveriş yaparken hangi spor kıyafetleri tercih etmek gerektiğidir.

Spor salonu için tesettür eşofman alırken öncelikle tesettürlü bir bayan olduğunuzdan dolayı daha bol olması gerekir. Üzerinize yapışan, kısa, dar ve uygunsuz şekilde olan tesettür eşofmanları asla önermiyoruz. Klasik olarak tabir ettiğimiz üstü ceket altı pantolon olan eşofmanlar alırken ceket kısmının alt tarafı lastikli olmamalıdır. Yani ceketin bel kısmı vücudunuzu saran tarzda olmayıp, lastiksiz olmalıdır ki kalça kısmınızı ortaya çıkarmasın. Bahsettiğimiz modeldeki eşofmanlar şöyledir:

Bu tesettür eşofman modelleri dışında çok popüler olan diğer modeller ise üst kısmı tunik tarzında uzun ceket olup, alt kısmı eşofman pantolonu olan modellerdir. Bu eşofmanlar yukarıda bahsettiğimiz eşofmanlara oranla oldukça popüler. Hem rahat hem de üst kısmının uzun olması dolayısıyla bayanlarımız spor yaparken rahat olmanın keyfini çıkarmaktadır. Bu eşofman takımlarının ise üst kısmı fermuarlı olmaktadır. Aslında bir nevi haşemayı da andırıyor olsa da kumaşları farklı olmaktadır. Rahat olan bu modellerin iç kısmınıza tişört giyme gereği de olmayacaktır. Ayrıca astarlı ve penye modelleri vardır. Yazın daha çok ince penyeden yapılmış tesettür eşofmanları öneririz.

Buraya kadar bahsettiğimiz eşofmanların hepsi birbirinden güzel ve kullanışlıdır. Son model ise daha çok genç kapalı bayanlarımızın tercih ettiği eşofmanlardır. Bunlar ise üst kısmı tunik tarzında (Fermuarsız) olup alt kısmı ise pantolon olan eşofmanlardır. Üst kısmı sade olan modeller ve desenli olan modeller vardır. Kumaş türü penye olup dört mevsim rahatlıkla giyebilirsiniz. Altına kombine ederken de rahat ve şık bir spor ayakkabı tercih edebilirsiniz. O halde yukarıda bahsettiğimiz türden olan tesettür eşofman modelleri şöyledir:

 


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir