Beyaz Tesettür Elbise Modelleri


Yeni yılın başlangıç göstermesi ile 2018 tesettür kreaksiyonların da yer alacak renk ve tasarım yeni sezon ürünleri raflarda yerini almaya başladı. Her sene olduğu gibi bu yılda favori renkler arasında beyaz renk yer edinmiş durumda. Özellikle de beyaz renk seçimimiz genç kızlarda ve orta yaşlı kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmekte olan renk tonlamasıdır. Eğer ki vücut yapınızda beyazı taşıyacak düzeyde fit bir görünüme sahip ise özel günleriniz için beyaz rengi tercih edebilirsiniz. Resmi veya benzer günlere özel sizi zarif gösteren kıyafet modellerini tercih etmeniz bir o kadar masum ve asil görünmenize katkı sağlayacaktır.

Beyaz Renkli Tesettür Elbise Nasıl Kombinlenir?

Renk tonlaması olarak beyaz renkli kıyafetler diğer renk seçeneklerine göre daha kolay kombinlenmektedir. Öyle ki kombinlerinizi beyaz elbisenizin üzerinde bulunan çiçeğe göre veya benzer özellikte herhangi bir düğmeye kemere göre yapabilirsiniz. Benzer veya daha koyu tonlarda seçeceğiniz aksesuar ile tamamlamanız elbisenizin daha şık durmasına ve ön plana çıkmasına katkı sağlar. Beyaz renkte elbise kombinlerini her ne kadar yaz aylarında sıklıkla gözlemlesek de aslında beyaz giyinmenin mevsimi bulunmamaktadır. Kişi dilediği zaman kendine yakıştırıyor ise beyaz elbise giyebilir.

Beyaz kıyafet kombinlerinde ekru rengi de tercih edebilirsiniz. Ekru renk tonlaması kırık beyaz olarak tanımlanır. Tam anlamıyla bembeyaz giyinmek istemeyenler için ekru bir nevi alternatif bir tercih olmakla beraber ayrıca beyaz kadar göze batmamaktadır. Hemen her kadının dolabında beyaz renkli bir kaç parçanın yer aldığının farkındayız. Beyaz renkli kıyafetler her zaman daha emiz ve daha masumane bir görünüm oluşturmaktadır. Beyaz hemen her renkle kombinlecek kadar uyumlu bir renk tonlaması olmak ile beraber doğru kombinlendiğinde sizleri oldukça şık gösterecek bir seçim olacaktır. Beyaz tesettür elbise modellerinde problem teşkil eden tek ayrıntı dikkatli ve titiz biri olmanız. Öyle ki beyaz güzel bir renk tonlaması olduğu kadar aynı zamanda da kirlendiğinde hoş olmayan bir görünüme sahip olabileceği gibi lekelenme olduğunda kolay kolay geçmeyen bir renk seçeneği olmakta.

Beyaz her ne kadar hoşnut bir renk tonlaması olsa da kombinlenmesi bir o kadar kolay renk uyumunu baz aldığımızda lakin şeffaflık bakımından oldukça dikkat gerektiren bir tercihtir. Özellikle bol ışık altında bir yere gidecekseniz alttan muhakkak içinizi göstermeyecek bir şey giymelisiniz. Kadınların yaptığı bir diğer kombin hatalarından bir tanesi de pardesü ve ferace seçiminde beyaz renk tercih ettiklerinde üzerine de beyaz renk eşarp takmaktalar. Beyaz renkli eşarp ile kombinleme yapmak sizlerin giydiği kıyafetin üniforma gibi durmasına sebep olacaktır. Kıyafet seçiminde muhakkak siyah detaylara yer vermelisiniz. Lakin renk  uyumunu çok fazla abartmamalısınız. sadece bir aksesuarda veya elbisenizin bir kenarında siyah renk bulunulmalıdır.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir