Yeni Trend Alarmı Puantiye Detaylar


Yeni sezon kombinlerde alışıla gelenden biraz daha farklı bir tren oluşmaktadır. Yeni sezon tesettür giyim ürünlerinde farklı konsept oluşturabileceğiniz puantiyeli etekler, bluzlar, ve elbiseler son derece iddialı seçimlerden oluşmakta.Yeni sezona hitap eden ve modası asla geçmeyen bu stilimiz hemen her vücut tipine uygun formda bir seçenek olmaktadır.

Genellikle kısa boylu kişilerde tercih edilen puantiyeli tek parça kıyafetler farklı bir aksesuar ile bütünleştirildiğinde son derece şık bir kombin oluşturmanıza olanak sağlayacaktır. Bunun yanı sıra uzun boylu olan kişiler içinde yine düz ve etek kısmı katlı elbiseler oldukça tercih edilebilir formlu elbiseler olmakta. Genellikle son trend kemer modasının da uzun boylu kadınlar için tercih edilebilir nitelikte olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki kısa boylu olan kadınlar için elbiseyi kemer ile bölmek bacak boyunu bir nebze daha kısa tutacağından ve görünüm açısından kuşak ve kemer kullanımı uygun bir seçim olmayacaktır.

Puantiyelerin hakim olduğu bir diğer kombin örneğini de takımlardan verebiliriz. Daha çok renk bakımından lacivert, kahve rengi tonları ve kiremit, kırmızı renk tonlarının hakim olduğu giyim stilinde yüksek bel pantolonlarla kombinlenmiş blazer ceketler son derece şık seçimlerden olmaktadır. Bu noktada dikkat gerektiren bir ayrıntı bulunmaktadır.Seçimlerinizde puantiye çokluğu ve renk kombinasyonu doğru bir şekilde yapılmalıdır. Aksi takdirde tercih ettiğiniz takım göz yorucu formda olacaktır. Buda rüküş görünmenize olanak sağlayan bir stil hatası olmakta. Bunun önüne geçmek adına üstü daha küçük puantiyeli veya daha sade detaylarda tercih edebilirsiniz.

Bir diğer puantiye kullanım önerisi de küçüklü büyüklü puantiyeli kıyafetleri farklı şekillerde bir arada kullanmak Farklı renklerde ve büyüklüklerde olan puantiyeleri bir araya getirirseniz de çok şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Renk kartelası bakımından bizleri daha çok doğal ve naturel renk tonları karşılamakta. Siyah, beyaz, kırmızı, hardal, kahve ve yeşil tonları puantiyeli kıyafetlerde en sık tercih edilen renklerdendir. Özellikle kabanlarda bu modanın ön plana çıkması diğer kombinleyeceğiniz ürünlerin sade olması ile daha gösterişli ve şık bir kombin oluşturmanıza olanak sağlar. Tesettür dış giyimde de kaplar ve pardesüler de günlük ve normal zamanlarda kullanabileceğiniz oldukça asil görünümlü modeller yeni sezonda raflarda yerini almakta.

Puantiyeli bluzlarınızdan yola çıkacak olursak bu ürünler için de yine kalem etekler ve boru paça pantolonlar son derece şık tamamlayıcılar olmakta. Örneklendirme hususunda ise bluzunuzun kullanımına göre eteğinizi yüksel bel olarak tercih edebilir veya uzun ise tıpkı bir kısa tunik gibi eteğinizin üzerinde bohemli bir tarz oluşturarak kombininizi bu şekilde oluşturabilirsiniz. Bu noktada da dikkat etmeniz gereken bir diğer ayrıntı seçtiğiniz bluzun puantiyeleri büyük ise o zaman diğer parçaları daha sade seçmenizi tavsiye ederiz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir