Kısa Boylu kadınlar İçin Giyim Tüyoları | Tesettur Foni
Resim Bulunamadı

Kısa Boylu kadınlar İçin Giyim Tüyoları

5 Şubat 2019
1.704 views
 • Sponsor Bağlantı
  Kısa Boylu kadınlar İçin Giyim Tüyoları

  Kıyafet seçiminde kişinin vücut yapısını bilmesi, hangi bölgeleri gizlemek ve hangi bölgelere dikkatçekmek istediğini bilmesi önemli bir husustur. Hangi renkler daha uzun görünmemizi sağlar? Seneninen trend renkleri ve parçaları nelerdir? Kombin yaparken nelere dikkat etmeliyiz?Bu yazıda daha uzun ve tarz görünmek için bazı stil ipuçlarından bahsettim. Kıyafet ve aksesuarseçimlerimiz nasıl olmalı, gelin birlikte bakalım:

  Kıyafet Seçiminde Rengin Etkisi;Kıyafet seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli husus rengidir. Rengin ten Renginize uyumu ruhhalinize uyumunu etkileyeceği gibi gününüzün de nasıl geçeceğini etkileyecektir. Açık renkler sizedaha rahat, ferahlık hissi vereceği gibi gün boyu enerjinizi de yüksek tutmanıza yardımcı olacaktır. Bukoyu renklerin size dez avantaj sağlayacağı anlamına gelmez. Koyu renkler kıyafetlerimize şıklık kattığıiçin birçok kadının dolabından eksik olmaz. Siyah Tek Parça bir elbisenin akşam yemeğine giderkende, ofiste çalışırken de, arkadaş buluşmasında da kurtarıcı rol oynadığı aşikar. Boyunuzda kısaolduğunu düşündüğünüz bölgeler için koyu renk ve uzun parçalar kurtarıcı olacaktır.Beyaz renk cilt tonunuzu ön plana çıkarır. Bu nedenle bronz tene en yakışan renk beyazdır. Safir vezümrüt gibi renkler de koyu cilt tonunuza renk katacaktır.

  Pantolon & Etek Seçimi;Bacak boyunuzun kısa olduğunu düşünüyor ve uzun göstermek istiyorsanız. Ara boy siziolduğunuzdan daha kısa göstereceği için uzun maksi boylar tercihiniz olmalıdır. Son dönemlerdeoldukça yaygın kullanılan bilek pantolonlar da bacak boyu kısa olan kişiler için uygun değildir. Kısakullanılan kıyafetlerde ise kıyafet rengine uygun çorap ve ayakkabı kullanmakta yardımcı olacaktır.

  Tunik Seçimi;Tesettürün vazgeçilmez parçası olan tunikler uzun görünmenize yardımcı olabilecek parçalararasındadır. Diz üzeri tunikler bacak boyunuzu keseceği için midi boy ve dar kalıp kulplu tuniklertercih etmeniz sizin daha uzun görünmenize olanak sağlayacaktır. Tuniklerinizi topuklu ayakkabılar ile destekleyerek de boyunuzu uzatmış ve daha şık bir görünüm sağlamış olursunuz.

  Nasıl Elbiseler Giyinmeliyiz?Uzun, tek parça elbiseler boyunuzu uzun göstermenizi sağlar. Elbise Seçiminde boyun da rengin deönemi büyüktür. Elbisenin ayak bileğinizi örten ve belden kemer ile kesilmemiş olması sizin için idealbir seçim olacaktır. Zira bilekte veya bilek üzeri elbiseler ile ayakkabı arasına girecek renk tonuboyunuzu kesecektir. Kilonuza uygun biçimde hatlarınızı örtecek bir elbise tercih etmeniz şıkgörünmenizi sağlayacaktır. Günlük olduğu gibi abiye elbiseleriniz de de tek parça olmasına özengöstermelisiniz zira iki parçalı kıyafetler yerine; yani etek ve bluzlar yerine, tek parça abiyelergiyinmeye çalışın ayakkabı renginizin de kıyafetinize uyumlu tonlarda olmasına özen göstermeniz sizeyarar sağlayacaktır.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Armine Tesettür Kap Modelleri
  Armine Tesettür Kap Modelleri
  Tesettür giyimde Almanya modası
  Tesettür giyimde Almanya modası
  Alvina Giyim
  Alvina Giyim
  Yeni Trend Alarmı Puantiye Detaylar
  Yeni Trend Alarmı Puantiye Detaylar
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.