Desenli Eşarp Modelleri


Kombinlerimiziin tamamlayıcı parçalarından bir tanesi de eşarp aksesuarı olmakta. Gerek kullanım açısında gerekse görünüm açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Tesettür giyimde dikkatleri üzerine çeken eşarp modelleri desenli modeller olmakta. Desenli eşarp modelleri iddialı ve son derece şık görünmenize olanak sağlamaktadır. Gerek günlük kullanımlarda gerekse özel günleriniz için adeta tamamlayıcı formda olan eşarplar yeni sezon ürünleri ile oldukça dikkat çeken ve pratik kullanımda ürünlerdir. Özel davetlerde ve düğünlerde klasik tarz sevenler için desenli eşarp modelleri vazgeçilmez aksesuarlardan bir tanesidir.

Modern çizgilerle tasarlanan eşarp modelleri hem kullanım hem de temizlenme açısından dala elverişlidir. Yeni sezon ürünlerinde oluşturulan kendiliğinden model alan eşarplar özellikle bu konuda sürekli takıntılı olan kadınlar için birebir tercihlerden.Bu sayede eşarp takarken iğne kullanmanın dezavantajlarına maruz kalmamaktasınız. Kullandığınız ekstra aksesuarlar ile de bu sayede eşarbınızın modeli bozulmamakta veyahut canınız yanmamaktadır.

Eşarpların uzun süre kullanılabilmesi adına dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de temizlik ayrıntısıdır. Eşarplarınızı yıkarken renk atımına uğrayacak temizlik ürünleri kullanmamalısınız. Uygulama işlemi öncesinde rahatsız edici bir görünüm oluşmaması ve kaymaması adına ve sürekli baş örtünüzü düzeltmemeniz adına bone takmanızı öneririz. Bunun yanı sıra eşarp kullanımı açısından her zaman için tercihinizi mevsimlik ürünlerden yana yapmalısınız. Desenli eşarp modelleri hem yazlık hem de kış mevsimi sezonunda yer almaktadır. Yaz mevsiminde pamuklu ve daha çok ince şekil alabilen modeller tercih edilirken kış aylarında ise daha çok kalın yapıda tasarlanan modeller tercih edilmektedir.

Baş örtüsü kullanımında dikkat etmeniz gereken hususlardan bir tanesi de baş örtünüzün yapısına göre uygun bağlama tekniğinin kullanılmasıdır. Örnek ile açıklayacak olursak; tam kare formunda olan eşarpları düz bir şekilde bağlayabiliyor iken büyük boyda olan kare eşarpları ise çapraz modelde bağlayabilirsiniz. Büyük boy olan eşarpları ayrıca katlamalı olarak da kullanabilirsiniz. Desenli eşarp modellerinin bir alternatifi de desenli olduğu için çok fazla gösterişli farklı modellerde bağlama tekniği ile uğraşmadan şık bir görünüme sahip olmanıza olanak sağlamasıdır. Desenli modellerde en fazla tercih edilenler klasik tarzlı kadınlar için geometrik şekiller içermekte olan ürünler iken daha canlı ve hareketli kombinler kullanan bayanlar için ise çiçekli ve karmaşık renklerde olan modeller göz doldurmaktadır. Yeni sezon ürünlerinde desenli şal modellerinde tercih edebileceğiniz markalar Modanisa, Vakko, Veneziawear, Tekbir, Akel, Armine gibi bilindik markalardan yana tercihte bulunabilirsiniz. Renk seçimi konusunda da öneride bulunacak olursak daha çok neon renkler geçen sezon da olduğu gibi bu sezonda eşarp modellerinde ön planda diyebiliriz. Şal ve eşarp seçiminin sizin stilinizi yansıttığınızı unutmayın. Kombinleriniz de bir nevi bu seçim sizi geri plana atarken aksi seçimlerde ön plana çıkaracak ve şık asil bir görünüm kazanmanıza da katkı sağlayacaktır.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir