Tesettür Mayo Modelleri | Tesettur Foni
Resim Bulunamadı

Tesettür Mayo Modelleri

23 Ocak 2016
2.211 views
 • Sponsor Bağlantı
  Tesettür Mayo Modelleri

  Sıcak yaz günlerinde her insanın arzu ettiği gibi Müslüman kadınların da tesettür mayo modelleri sayesinde denize girmelerinin önü açıldı.  Mayo üreten firmalar uzun çalışmalar sonucunda bu sorunun üstesinden gelindiği bilinmektedir. Bu amaçla tesettüre uygun mayo üreten firmaların hassasiyeti dikkate alarak titiz çalışma sonucunda örtülü bayanlar için mayolar hazırlanmaktadır.

  Herkes denizin, güneşin ve kumsalın tadını çıkarmak amacıyla yaz günlerinde mayo ihtiyacı hisseder, ancak dini inançları yüksek olan kesimin bayanları biraz daha hassas davranarak özenle hazırlanmış tesettürlü kıyafetlere uygun şekilde giyilebilecek mayoları tercih etmek zorundadır. Tesettüre uygun mayo nasıl olmalıdır, diye aklınıza bir soru takılıyorsa, öncelikle şunu bilmemiz gerekir ki, tesettür mayolarının kumaşları farklı özelliklere sahiptir. Polyester olmaması gerekir. Çünkü polyesterin hava geçirmeme özelliğinden dolayı çok rahatsız edici olması nedeniyle sağlığı riske atmamak gerekir. Bunun yerine kol ve bacak bölümlerinin jarse kumaş kullanılarak yapılanları tercih edilmesi gerekir.

   Tesettür mayo modelleri

                Tesettür mayo modelleri

  Tesettüre uygun mayoların bir başka özelliği de sudan çıkan insanın hiç beklemeden yıkanması gerekmektedir. Çünkü denizin tuzlu suyu az bekledikten sonra mayo üzerinde leke bırakarak çirkin bir görüntü verebilir. Bunu temizlemek için kimyasal temizleyicilere asla tevessül edilmemesi gerekir. Normal sabunla yıkamanız yeterlidir. Yıkama işlemi bittikten sonra da sıkmaya hiç gerek yok. Normal açık bir yerde kurutmak yeterlidir.

  Tesettür mayosunun en önemli ögesi elbette bonesidir. Çünkü tesettür kavramının içini dolduran başın örtülmesidir zaten. Bunu da bone sayesinde sağlayabilirsiniz. Saçların örtülmesi iki şekilde gerçekleşir. 1. bone, 2. kapişon. Ancak siz yine de bone ile saçlarınızı kapatmayı yeğleyin. Çünkü kapişon çok sağlıklı olduğu söylenemez. Sizi zor durumda bırakabilir.

  Tesettür mayo modelleri farklı seçenekler halinde satılmaktadır. Sizler zevkinize uygun olanlardan tercih edebilirsiniz. Bunlar; iki parçalı tesettür mayo modelleri, tesettür elbise mayo modelleri, tulum tesettür mayo modelleri şeklinde sıralanabilir. Bu modellerin içinde sizlerin en rahat edebileceği tür tesettür mayo modeli olarak tavsiye edilmektedir. Çünkü iki parçadan oluşanlar seçilirse genelde denizde yüzerken yukarı doğru kalkma tehlikesi oluşabilir.

  Tesettüre uygun mayo tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi de dar kalıplara sokulmuş olanları asla tercih etmeyiniz. Çünkü muhafazakar bir aile bireyi bayanları dini inançları gereği, vücut hatlarının tam olarak ortaya sergilenmesinden rahatsızlık duyar.
  Tesettür mayolarda renk tercihi genelde koyu olmaktadır. Çünkü dikkatleri üzerinize çekmemeniz gerekmektedir. Eğer açık renkleri tercih ederseniz denizden çıktığınız zaman mayo üzerinize yapışacağı için vücut hatlarınız görüneceğinden bu durum pek hoş karşılanmayacaktır. Ancak yine de koyu, canlı renklerden tercih etmenizde hiçbir sakınca yoktur.

  Bu senenin tesettür mayo markaları olarak öne çıkanlar; Modanisa, Benin, Nihan, Armine, Dagi… başı çekmektedir. Sizler de kendinize yakışacak uygun tesettür mayo modelleri bulmak için en iyi yol, internet sitelerinden araştırma yaparak ünlü markaların ürünlerini satın alabilirsiniz. Çünkü hem yorulmadan, hem de bütün özelliklerini iyice araştırarak öğrenme şansınız mevcuttur.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  İlkbahar Yaz Tesettür Tatil Kombinleri
  İlkbahar Yaz Tesettür Tatil Kombinleri
  Yazlık tesettür kombinleri ve rotalar
  Yazlık tesettür kombinleri ve rotalar
  Bayram Tatili için kombin önerileri
  Bayram Tatili için kombin önerileri
  Alfasa Tesettür Mayolar
  Alfasa Tesettür Mayolar
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.