Şal seçiminde önemli detaylar


Kombinlerde en önemli parçalardan bir tanesi de şal kombinasyonu olmakta. Öyle ki giyeceğiniz kıyafetler ile seçtiğiniz şal modelinin uyumlu olması gerekmektedir. Şal seçiminde titiz davranmalısınız. Öyle ki seçtiğiniz model hususunda şalınız uyumsuz olduğunda ortaya hiç de hoş olmayan bir görüntü çıkacaktır.

Ayrıca bunun yanı sıra tercih edip doğru kombinlediğiniz bir şal modelinin de kıyafetinizle bütünleştiğini söyleyebiliriz.

Seçtiğiniz şal modelinin stilinizi yansıtması

Şal seçiminde önemli olan ayrıntılardan bir tanesi de stilinizi yansıtıp yansıtmadığıdır. Yani seçtiğiniz şal modelinin sizin tarzınızla uyumu olmaktadır. Seçeceğiniz kombine özel tercih yaptığınızda tek kriter sokak kombini ise istediğiniz tarzda desen ve motifte seçim yapabilmekte özgürsünüz. Bunun yanı sıra stiliniz spor ise daha enerjisi yüksek şal tasarımlarını tercih etmenizi öneririz. Bu hususta özellikle de geometrik tasarımlara sahip şal modelleri oldukça tercih edilebilir niteliktedir.

Spor tarz seçiminde illa ki desenli karmaşık modeller seçeceksiniz diye bir kavram bulunmamakta. Aynı zamanda salaş sweetler ile oldukça naturel tonlarda tercihlerde yapabilmeniz mümkün. Bu bağlamda pastel tonlarında ön planda olduğunu söyleyebiliriz.

Tarzınız tüm bunların dışında ve geleneksel bir yapınız bulunmakta ise o zaman seçimlerinde geleneksel çizgileri tercih edebilirsin.

Desenli ve süslü şal tasarımları sizler için ideal olacak diyebiliriz.

Şal kumaşı seçimi nasıl olmalı?

Mevsimsel olarak veya kalite bakımından güzel görünebilmesi adına şalın kumaşına dikkat etmenizi öneririz. Öyle ki görsel olarak hoşnut kalmayacağınız tarda bir şalı kimse takmak istemeyecektir. Bunun için ilk olarak mevsime uygun olmasına özen göstermeli. Kullanım niteliği kesinlikle şalın üretilmiş olduğu kumaştan etkilenmektedir.

Kumaş seçiminizi bu mevsimde hava transferi sağlayan türden seçmenizi öneririz. Terletmeyen türde tasarlanan şallar hem günlük hem de özel gün kombinleriniz için ideal bir seçim olacaktır. Kullanılan eşarp ve şal modellerinde cildin hava ile temasının kesilmemiş olması terlemeye ve rahatsız ediciliğe karşı ideal bir seçim olacaktır.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir