Kombinlerde Ayakkabı ve Çanta Uyumu


Kıyafet kombinlerinde bir nevi tamamlayıcı nitelikte olan ürünlerden bir tanesi de ayakkabı ve çanta kombinasyonu olmakta. Aksesuar olarak seçeceğiniz ayakkabı ve çantalarınız kıyafetinizin tamamlayıcı formunda olacağı için önemli birer ayrıntı olmakta. Hem ayakkabı hem de çanta kıyafetiniz ile uyumlu olmalıdır.

Uyumlulukta Aynı parçaları seçmenin gücü

Uyum denildiğinde genellikle akla gelen ilk seçenek giydiğimiz kıyafet ile aynı renk seçimlerde bulunmaktır. Kullanacağınız aksesuarlar ile kombinlerinizi bir örnek yapmak veya materyal olarak bir örnek seçimlerde bulunmak sizler için kurtarıcı formda olacaktır. Örnekle açıklayacak olursak; deri bir ayakkabı seçtiğinizde kullandığınız ayakkabılarda ve çanta da deri detayların olması güzel bir ayrıntı olacaktır. Yine aynı şekilde süet bir çanta tercih ettiğiniz de yine ayakkabınızı da süet olarak tercih edebilirsiniz.

Kuralları kaldırın

Uyum demek her zaman aynı renkte aynı modelde uyum yakalamak anlamına gelmemektedir. Bunun için bakış açınızı değiştirmeli ve uyumu benzersiz parçalar ile de sağlayabileceğinizi unutmamalısınız. Önemli olan kombin düzeninde birbiri ile denkleşecek parçalar seçmenizdir. Her ne kadar tercih ettiğiniz kıyafet tarz olarak farklı uyumlulukta olsa da bu farklı bir stil ile bütünleştirilmeyeceği anlamına gelmez. Örnekle açıklayacak olursak spor bir kombini çok şık seçtiğimiz ayakkabı ve çanta ile özelleştirebiliriz. Klasik bir tarz oluşturmak veya şöyle açıklayalım ufak detaylarla tüm kombini yönetmek sizin elinizde.

Farklı seçimler yaparak hoşnut kombinler çıkarabileceğiniz en uygun stil sokak stili olmakta. En özgür mecrada diyebiliriz.

Bu sezona ait olan parlak detayların hakim olduğu el çantaları abiye tarzı çanta modelleri olmakta. Yine bu çantalar ile uyumlu olan ayakkabı modeli de stilettolar olmakta. Bunun yanı sıra sırt çantaları ile sneaker tarzı spor ayakkabı modellerini tercih edebilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir