Abaya Modernlik ve Şıklık bir arada


Son zamanların modern tasarım anlayışını benimsemiş trendlerinden bir tanesi de tesettür abayalar olmakta. Stilinizi yansıtacak nitelikte olan abayalar muhafazakar giyim stilini benimseyen kadınlar içinen seçkin ve en popüler ürünlerden bir tanesi diyebiliriz. Peki nedir bu tesettür abayalar? Haydi başlayalım!

Görünüm bakımından tıpkı bir kimonoya benzeyen abayalar Uzak Doğu kültürünü yansıtmakta olan bir kıyafet türüdür. Tasarım içeriği bakımından abayaların dış giyim kategorisinde olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü abayalar kombin olarak dışa giyilmekte olup tasarımsal olarak da bol ve ayak yapısına kadar uzanan bir yapıda tasarlanmıştır. 

Bir nevi bir kültürü yansıtmakta olan abayalar da model çeşitliliği pek bulunmamaktadır. Genellikle siyah renkte tasarlanan abayalar desensiz ve düz az çeşitli tasarımlardan oluşmaktadır.

Tesettür giyimde oldukça ilgi gören abayalar doğru şekilde kombinlendiğinde spor tarzdan klasik tarza kadar hemen her kombin için uyumlu bir seçim olmaktadır. 

Abaya giyim konusunda bir kaç ayrıntıyı sizler ile paylaşalım! Abaya kombininde önemli olan vurgulamadır. Yapacağınız renk seçimi ile bu vurguyu oluşturabilmeniz mümkün. Ürünü dış giyim ürünü olması nedeniyle yine üstünüze seçeceğiniz ürün ile kombine etmeniz gerekir.

Örneğin abayanızı renk olarak açık tonlarda seçtiyseniz üstünüze giyeceğiniz diğer ürünü koyu renkli tercih ederek abayanızı ön plana çıkarabilirsiniz. Bu alanda dikkat etmeniz gereken bir diğer ayrıntı da alt giyim alanını da üst ve abaya ile bir örnek uyumlu tercih etmeniz olacaktır. Aksi durumda kombinin özensiz olacağı söz konusu. Abaya bol modelli bir ürün olduğu için abayanızın altına bol kesimli etekler veya pantolon tercih edebilirsiniz. 


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir