İpekdal Ferace Modelleri | Tesettur Foni
Resim Bulunamadı

İpekdal Ferace Modelleri

17 Ocak 2021
999 views
 • Sponsor Bağlantı
  İpekdal Ferace Modelleri

  Ferace, tesettürlü kadınların özellikle ilkbahar ve yaz aylarında sıkça tercih ettiği bir tekstil ürünüdür. Feraceler ince yapılı pamuk kumaştan üretilmiş olup serin tutmaktadır. Ancak ferace alınırken bazı konularda dikkat edilmelidir. Feracenin vücut hatlarını belli etmemesi, yapısı, uzunluğu, kumaşının yakıp yakmayacağına almadan önce bakılmalıdır.

  Ferace alırken kadınlar en çok feracenin görünümünü dikkate almaktadır. 2021 yılı ferace modelleri içeriğine bakacak olursak alışılan feracelerin yerini yeni nesil ilginç tasarımların aldığını görmekteyiz.

  1- Açık Canlı Renkler

  Ferace yapısı nedeni ile genellikle yaz ve bahar aylarında kısacası sıcak aylarda kullanılmaktadır. Bu durumda siyah renk bir kumaşla sıcağı kumaşın içine çekip hapsetmek yerine açık yaz renkleri ile serin bir deneyim sağlamak tercih edilebilir. Ancak bu noktada açık renkler kullanılırken vücut hatlarını belli etmeyen kumaşlar ve modeller kullanılmalıdır.

  2- Uzun Fermuarlar

  Ferace modellerinde sıkça gördüğümüz yan fermuar detayının yanı sıra feracenin önünde yer alan boydan uzun fermuarlar da oldukça moda. Kullanımı da kolay olan bu feracelerin pek çok çeşidi bulunmaktadır. Modern desen ve manşet detayları ile kullanıldığı gibi sade düz siyah feracelerde de fermuar kullanılabilmektedir. Bu fermuarlar sayesinde düğme açma ilikleme gibi zorlukların önüne geçilebilir.

  3- Gömlek Yaka

  Geçtiğimiz yaz olduğu gibi bu yaz da gömlek yaka uzun feraceler trend olacak gibi gözüküyor. Feraceye modern bir şıklık katan bu yaka detayında desenler ve farklı renkler kullanıldığını görmek mümkündür. Genellikle aşağı doğru geniş kesim olan feracelerde bu yaka türü kullanılmakta ve tesettürlü kadınlar tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir.

  4- Dik Çizgiler

  Dik çizgiler diğer bir deyişle zebra deseni feracelerde kullanılan ve beğenilen bir desendir. Vücudu geniş feracelerde kamufle ettiği gibi görünümü de sporlaştırmaktadır. Genellikle spor tarzında giyinmekten hoşlanıyorsanız feracenizde dik çizgiler kullanabilirsiniz.

  5- Altın Detaylar

  Feraceler düğmeli, fermuarlı ve ipli olabilmektedir. Ne şekilde kapanırsa kapansın bu tür aksesuarlarda yıllardır altın detayı görülmektedir. Gümüş kullanılmasına rağmen altın düğme ve fermuar daha fazla tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra feracenin üzerinde yer alan desenlerde de zaman zaman altın rengini ve altın rengi düğme pul detayları görmek mümkündür. 2021 yılı ferace modelleri içerisinde gümüşün aksine altın rengi kullanılacağa benziyor.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Bwest Tunik Modelleri
  Bwest Tunik Modelleri
  Yurt Dışı Tesettür Mağazaları
  Yurt Dışı Tesettür Mağazaları
  Nayla Collection Ferace Abaya Modelleri
  Nayla Collection Ferace Abaya Modelleri
  Zühre Elbise Modelleri
  Zühre Elbise Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.