Son Moda Eşarp Modelleri | Tesettur Foni
Resim Bulunamadı

Son Moda Eşarp Modelleri

20 Ocak 2016
2.236 views
 • Sponsor Bağlantı
  Son Moda Eşarp Modelleri

  Yüce Allah’ın emri gereği Mümin kadınlar giyimlerini tamamlayan son moda eşarp modellerini başlarına bağlayarak daha da şık bir görünüme bürünürler. Nisa suresindeki Allah’ın emrine riayet eden Müslüman kadınlar hem farzı yerine getirerek, hem de sevdiklerine, eşine, dostuna daha güzel görünmek adına sürekli farklı şık tasarımları araştırarak, Müslüman kadın kimliğinin pozitif yönde tanınmasına katkı sağlamayı da amaçlamaktadırlar.

  Son dönemde insan hakları alanında yapılan düzenlemeler sayesinde gündelik hayatta kadınlarımız tesettür kıyafetleri ile çalışma hayatına dahil olmaya başladılar. Bunun sonucunda da tesettür giyim mağazaları oldukça fazla rağbet görmeye başladı. Hatta sektör o kadar fazla ilgi gördü ki, yeni yeni markalar piyasaya girmeye başladı. Bunların başında en çok ilgi görenler hiç şüphesiz Tekbir Giyim, Armina, Aker , Çözgü, Hocazade, Pierre Cardin, Seçil Gilda, Sarar, Vakko ilk aklımıza gelen tesettür giyim markaları diyebiliriz.

  Örtünmeyi seven bayanların en çok tercih ettiği aksesuar elbette eşarp olarak dikkat çekmektedir. Çünkü bir bayanın başındaki eşarbı onun dini inancının bir göstergesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sebeple inancı gereği giyinen bayanların en yeni eşarp modelleri sürekli takip ederek en uygun fiyata satın almaya çalıştıklarını gözlemliyoruz. Doğal olarak uygun fiyata satın alabilmeleri için bütün önemli eşarp markalarını takip etmeleri gerekmektedir.

  Eşarp modelleri

  Eşarp modelleri

  Eşarp sektörünün pastasından en büyük dilimi alan markalar Aker, Zühre, Vakko şeklinde sıralandığını söyleyebiliriz. Bu firmalar büyük yatırımlar yaparak müşterilerinin beğenisine sunmak üzere en etkileyici tasarımlarını her yıl daha da geliştirerek moda abiyelerle uyumlu son moda eşarp modelleri tüketicilerin beğenisine sunmaktadırlar. Ayrıca son dönemdeki tesettür eğilimine olan ilgiden pay almak isteyen Sarar Giyim, Cacharel ve Kayra gibi büyük giyim mağazaları da farklı şekillerdeki tasarımlarla müşterilerinin beğenisini toplamaya çalışmaktadırlar. E- ticaret sitelerine girerek renk, desen ve fiyat karşılaştırması yaparak beğendiğiniz bir eşarbı satın alabilirsiniz. Eğer maddi durumunuz çok uygun değilse, sizler için fırsat anlamına gelen Outlet bölümlerinden aynı ürünleri daha uygun fiyata satın alarak aynı görevi rahatlıkla yerine getirebileceğini bilmelisiniz.
  Son dönemdeki türban tartışmaların odağındaki eşarp kelimesi tam olarak moda veya dini gerekçelerle başa bağlanan sentetik, fiber, pamuk yada ipekten dokunmuş başörtüsü olarak adlandırılmaktadır. Bu hafif ve zarif bayan giysisi çok önemli bir sorumluluğu yerine getirmek isteyenler isteyen Müslüman kadınlar için çok çok önemli ve değerlidir. Çünkü hem şık görünecekler hem de dini bir vecibeyi yerine getirerek huzur içinde toplumdaki sosyal görevini yerine getireceklerdir. Bu bağlamda kadınların topluma kazandırılması açısından bu küçük ama önemli aksesuarın yaptığı işler dikkatlerden kaçmamaktadır. Bunun fırsata dönüştüren önemli giyim markaları hem kendileri kazanıyor hem de Müslüman bayanların önemli bir ihtiyacına cevap vermiş oluyorlar.

  Çok küçük ve hafif olmasına kaşın fiyatı oldukça el yakıcı olan son moda eşarp modelleri sizleri biraz üzebilir. Çünkü, Aker ürünlerinin ortalama fiyatı 100 Türk Lirası civarındadır. Neredeyse bir elbise fiyatı kadar olan bu önemli aksesuarın diğer önemli markalarda da fiyatları birbirine çok yakındır.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Kış İçin En İyi Başörtü Trendleri
  Kış İçin En İyi Başörtü Trendleri
  Şal seçiminde önemli detaylar
  Şal seçiminde önemli detaylar
  Desenli Eşarp Modelleri
  Desenli Eşarp Modelleri
  Abiye Üstü Eşarp Modelleri
  Abiye Üstü Eşarp Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.